Spadające małpki

2+
5+
Gry dla dzieci
2+
5+

Wspaniała gra ćwicząca zręczność oraz koncentrację dzieci. Gracze wkładają różnokolorowe patyczki w pień palmy, a następnie wrzucają do środka palmy małpki, które zahaczają o patyczki ogonami. Gracz rzuca kostką do gry z kolorowymi polami, by wylosować kolor patyczka, który musi wyciągnąć z palmy. Cała sztuka polega na tym, aby przy tym nie spadła żadna małpka! Spadające małpki to gwarancja miło spędzonego czasu dla całej rodziny. Liczba graczy: 2-4.

Kliknij zdjęcie aby je powiększyć


Opinia psychologa dziecięcego

Już w części wstępnej dziecko musi uruchomić swoje umiejętności wykonywania ruchów precyzyjnych, co jest ważnym elementem całej gry.

Ta gra jest nietypowa pośród wielu innych, w których trzeba reagować szybko i zbierać jak najwięcej elementów (kart, pionków, żetonów). W tej zabawie dziecko musi zachowywać się ostrożnie, z rozmysłem i nie zabiegać o małpki, tylko przeciwnie starać się jak najwięcej pozostawić na drzewie.

Piękną i bardzo korzystną cechą osoby jest zdolność refleksji nad tym, co się robi i przewidywania skutków swoich działań. Dla dzieci skupiających się na tym, co "tu i teraz", jest to bardzo trudne.

Żeby stopniowo rozwijać tę zdolność konieczne jest zachęcanie dziecka do udziału w grach i zabawach, sprzyjających rozwijaniu tej zdolności.

Gra "Spadające Małpki" łamie najbardziej typowy schemat w grach, polegający na tym, że o zwycięstwie decyduje stan posiadania gracza, np. ilość zgromadzonych żetonów. W tej grze jest odwrotnie – wygrywa ten, kto jak najwięcej małpek pozostawi na drzewie, a nie na swoim koncie. Takie zróżnicowane zabawy dziecka ubogacają jego doświadczenie, sprzyjają otwieraniu się na nowość i różnorodność.


Pobierz instrukcję gry

Gra wymaga:

  • sprawności manualnej pozwalającej na wkładanie i wyjmowanie patyczków
  • umiejętności pracy w skupieniu i powoli przez krótki czas

Gra rozwija:

  • zdolność koncentracji uwagi i zapamiętywania ciągu zdarzeń
  • zdolność kontroli siebie, działanie z namysłem i ostrożnie
  • sprawność manualną, koordynację wzrokowo – ruchową,
  • precyzję ruchów zdolność przewidywania skutków swoich prostych działań

Potencjał rozwojowy:

  • podczas nauki pisania i przy rysowaniu, ponieważ czynności te wymagają precyzji w pracy z nauczycielem
  • w szkole, podczas wykonywania bardziej złożonych zadańMattelMattel
Mattel Poland Sp. z.o.o. © 2022, wszystkie prawa zastrzeżone / all rights reserved
Polityka prywatności Mattel: http://corporate.mattel.com/EEA/privacy/
Realizacja:
Progressiva
Projekt:
Dash Studio