S.O.S. Piranie atakują

2-4
5+
Gry dla dzieci
2-4
5+

Zadaniem graczy jest ucieczka przed wściekłymi piraniami. Gracze ustawiają swoje pionki (ryby) na dole strumienia. Po rzuceniu kostką gracz może przesunąć swoją rybkę w strumieniu od 1 do nawet
3 pól, ale uwaga: może wylosować także atak piranii, które – po poruszeniu dźwignią – zaatakują! Wygrywa gracz, którego rybki najszybciej dotrą do bezpiecznej strefy na górze strumienia. Liczba graczy: 2-4.

Kliknij zdjęcie aby je powiększyć


Opinia psychologa dziecięcego

Istotną cechą, a jednocześnie zaletą gry jest duża dynamika, mocno angażująca dzieci. Gra jest nieprzewidywalna i trzyma w napięciu., bo nigdy nie wiadomo ile kulek – rybek złapią piranie. Zabawa polega na stałym wykonywaniu tych samych elementów gry, ale możliwe do uzyskania efekty są odmienne. Po rzuceniu kostką nie wiadomo, czy rybki będą mogły pokonywać nurt wody w górę rzeki, czy spadną na sam dół zaczynając wspinaczkę od nowa. Okoliczność ta prowokuje dzieci do ujawniania burzliwych emocji. Tym większych, że w tym samym czasie kulki rywala mogą być już bliskie celu.

Podczas gry jest wiele pozytywnych oczekiwań oraz momentów, gdy należy pogodzić się z tym, że drogę do wygranej należy rozpocząć na nowo. Wtedy dzieci prezentują całą skalę emocji, od radosnego śmiechu, po słowa zawodu. Dzięki takiej konstrukcji i organizacji gra przygotowuje dzieci do radzenia sobie z emocjami wywołanymi poprzez autentyczne zdarzenia, takie jak rywalizacja, sukces, niepowodzenie.


Pobierz instrukcję gry

Gra wymaga:

  • znajomości znaczenia cyfr 1 i 2
  • zdolności operowania małymi kulkami (chwytania ich i wkładania ich do otworów) oraz kostką do gry

Gra rozwija:

  • zdolność koncentracji uwagi
  • umiejętność prawidłowej rywalizacji z innymi
  • umiejętność godzenia się z porażką, gdy będąc blisko celu atak piranii wraca kulki–rybki do punktu wyjścia

Potencjał rozwojowy:

  • wykonując czynności wymagające precyzji
  • w trudnych sytuacjach porażki, zaskoczenia, straty, przegranejMattelMattel
Mattel Poland Sp. z.o.o. © 2021, wszystkie prawa zastrzeżone / all rights reserved
Polityka prywatności Mattel: http://corporate.mattel.com/EEA/privacy/
Realizacja:
Progressiva
Projekt:
Dash Studio