Hop hop żabki

2-4
5+
Gry dla dzieci
2-4
5+

Dzieci będą się śmiały, aq żaby skakały i rechotały! Kto dłużej utrzyma się na obracającym się drzewie? Gracze umieszczają żabki na gałęziach drzewa za pomocą specjalnych wyrzutni. Jedne żabki zostają na drzewie, a inne spadają. Trzeba jeszcze przetrwać wielkie „BUM!”. Wygrywa gracz, który ma na drzewku najwięcej żabek. Zabawie towarzyszą wesołe efekty dźwiękowe dżungli! Liczba graczy: 2-4.

Kliknij zdjęcie aby je powiększyć
Kliknij zdjęcie aby je powiększyć


Opinia psychologa dziecięcego

Konstrukcja wyrzutni wymusza ćwiczenie precyzyjnego chwytu, współpracy obu rąk, kontrolowania siły nacisku. Żeby zwiększyć szanse umieszczenia żabki na drzewie należy ten przedmiot odpowiednio chwycić, ustawić w stosunku do drzewa, nacisnąć ruchome ramię wyrzutni. Dla kilkuletniego dziecka to są zadania wymagające wysiłku, ale jednocześnie angażujące i dające satysfakcję. Celne umieszczenie żabki na drzewie to dobra okazja ćwiczenia sprawności manualnej.

Korzystny wynik gry to jak największa ilość żabek w kolorze gracza na drzewie. Jednak na pełną satysfakcję z wygranej trzeba poczekać trzy rundy (zwycięzcą jest gracz, który wygra trzy rundy). Uczy to dzieci czekania na nagrodę, co początkowo jest dla nich trudne i skuteczne są tylko nagrody lub kary natychmiastowe.


Pobierz instrukcję gry

Gra wymaga:

  • zdolności wykonywania ruchów celowych (chwytania, naciskania, rzucania)
  • umiejętności współpracy obu rąk, przy czym każda z nich wykonuje inne zadanie (jedna przytrzymuje wyrzutnię a druga uruchamia mobilne ramię, na którym znajduje się żabka)

Gra rozwija:

  • sprawność manualną i precyzję ruchów
  • koordynację oko – ręka
  • zdolność mobilizowania się i pracy w narzuconym tempie
  • zdolność odraczania nagrody (gratyfikacji)

Potencjał rozwojowy:

  • w prostych aktywnościach sportowych, np. podczas zabawy z piłką, chwytania i rzucania nią do celu
  • w zabawach kierowanych i podczas nauki, gdy musi pracować w określonym tempie
  • w kontaktach z rówieśnikami, wykorzystując zdobytą zdolność odraczania nagrody (wtedy łatwiej jest mu zaczekać na swoją kolej, ustąpić koledze)MattelMattel
Mattel Poland Sp. z.o.o. © 2021, wszystkie prawa zastrzeżone / all rights reserved
Polityka prywatności Mattel: http://corporate.mattel.com/EEA/privacy/
Realizacja:
Progressiva
Projekt:
Dash Studio